durgunluk mu? Hangi durgunluk? bana biraz üzüm ver

FreeDoom

New member
Bacchanalia gibi bazıları, lüks araba bayileri (Ferrari, Bentley), sosyal kulüpler ve özel sermaye devi Blackstone’un Londra karakolu ile çevrili, Mayfair’in yemyeşil bir parçası olan Berkeley Meydanı’nın sınırındadır. Oligarkların, petrogarkların ve hedge fonların oyun alanıdır. The Spectator’ın dediği gibi, yemeğin “Dubai’nin suratına tokat attığı” bir Bakım ürünü olan Sexy Fish’te yemek yiyebilirsiniz. Meydanın karşısında Bay Caring’in en değerli biblosu, Annabel’s adında altı restoranı ve ormanlık alan temalı erkekler tuvaletinde duran dev bir boz ayısı olan Annabel’s adlı özel bir üyeler kulübü var.

Bay Caring bu makale hakkında yorum yapmıyordu ve şirketinin reklam departmanı Caprice Holdings de neden yorum yapmadığını açıklamıyordu. Bu şaşırtıcı, çünkü genellikle medyayla çok konuşkan ve aylar önce Bacchanalia’nın dizginsiz hedonizmini sürdürmeye karar verdi. Restoran, açılışından önce London Times’da tam sayfa bir ilanla duyurulan “Londra’nın ilk üzüm bağışçısını” aradığını duyurdu. (İş gereksinimleri: “güzel eller” ve “temel Yunanca ve Latince bilgisi”) Pozisyon için yüzlerce kişi başvurdu ve hepsi hayal kırıklığına uğradı. Gönderi bir tanıtım gösterisiydi.

Kasım ayı başlarında, ücretsiz bir günlük gazete olan The Evening Standard, yeni restoranlardan oluşan bir listede Bacchanalia’nın “zorlu ekonomik zamanlarda çok ileri giden bir toga” olup olmadığını sordu. Bacchanalia’nın lansman yemeklerinden birine konuk olan stilist Marcella Martinelli için değil.

“Açıkçası yaşam maliyeti krizi önemlidir” dedi. “Ama karşılayabiliyorsanız, bu bir deneyimdir. Asıl mesele, makarnanın doğru olması – önemli olan tek şey bu.”

Erken bir Bacchanalia lokantası olan bir depo müdürü olan Alec Gunn, bu tür aşırı hoşgörü tema parklarının Londra sahnesi için önemli ve arzu edilir olduğunu hissettiğini söyledi. “Hayatım boyunca çok çalıştım” dedi. “İnsanlar eğlenmeyi hak ediyor.”

Bay Caring, açılış gecesinde, kulaklıklı uzun boylu bir adam tarafından takip edilirken katılımcılarla kaynaşmadan önce ve sonra yaptığı açıklamalara katıldı. Düzenlediği kutlamalar ile diğer her yerdeki sefalet arasındaki uçurumun son derece farkında gibi görünüyordu.

Shakespeare’in Julius Caesar’ından Mark Antony’den alıntı yaparak, “Böyle bir ortamda konuşma yapan son adam ‘Romalılar ve Köylüler Dostları’ ile başladı” diye başladı. (Oyunun bu noktasında Sezar bıçaklandı.)